19 Temmuz 2024

Hekimlik Uygulamalarında Kırmızı Bayraklar Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

0

Kliniğimiz İdari ve Eğitim sorumlusu Prof. Dr. Serkan Emre Eroğlu’nun son kitabı “Hekimlik Uygulamalarında Kırmızı Bayraklar” okuyucuların beğenisine sunuldu.

Mesleğinin ilk yıllarındaki hekimler başta olmak üzere tüm meslektaşlarımızın farklı görev yerlerinde ve farklı roller ile yürüteceği hekimlik ya da yönetim uygulamalarının analizi neticesinde hazırlanan kitabın editörleri arasında, yine kliniğimizde görev yürüten Doç. Dr. Serdar Özdemir ve Uzm. Dr. Tanju Taşyürek de bulunmaktadır.

Ankara Nobel Tıp Kitabevi bünyesinde çıkarılan “Hekimlik Uygulamalarında Kırmızı Bayraklar” ile, doktorun; ihtiyaç duyacağı bilgiye pratik bir şekilde ulaşabileceği, zaman kaybı olmaksızın yönetimsel müdahalelerde bulunabileceği varsayılmaktadır. Bu kitap sayesinde, hekim;

  • Acil servis, birinci basamak poliklinik hizmet birimleri, Toplum Sağlığı Merkezi, Cezaevi görevleri ve/veya afet ya da askeri görevlendirmeler sırasında karşılaşacağı genel ya da acil hasta bakımına ait temel bilgilere ulaşabilecek,
  • Görevleri sırasında karşılaşacağı adli, idari ve yasal konuların yürütülmesinde yetkinlik kazanacak,
  • Tıbbi durumların yönetimi sırasında kullanılabilecek örnek doktor istemi ve reçetelerini inceleyerek tecrübesini arttıracak,
  • Sık kullanılan laboratuvar ve tıbbi yönetim formüllerini bir arada değerlendirerek hekimlik uygulamalarına yön verebilecektir.

Başta mesleğinin baharındaki hekim arkadaşlarımız olmak üzere, tüm meslektaşlarımızın beğeneceğini umuyor, sayın Prof. Dr. Serkan Emre Eroğlu hocamıza ve ekibine teşekkür ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.