29 Mayıs 2024

Akademik Eğitime Devam

0

Covit-19 günlerinde akademik eğitimler için Ümraniye Acil de online platformları kullanıyor. 13 Mayıs 2020 tarihinde Uzm. Dr. İbrahim Altunok’un moderatörlünde gerçekleştirilen eğitimde, minör aciller başlığı altında KBB Acilleri ve Girişimsel Uygulamalar, Yara Bakımı ve Kapama Teknikler ve Göz Acilleri ve Göz Ultrasonografisi konuları anlatıldı.

KBB Acilleri ve Girişimsel Uygulamalar konusu Asistan Dr. Ayşe Begüm Çakır Bostancı tarafından aktarıldı. Burun kanamalarına yaklaşımın ağırlıkla anlatıldığı oturumda diğer KBB acilleri hakkında da önemli noktalar vurgulandı.

Asistan Dr. Ayşe Eker’in sunduğu Yara Bakımı ve Kapama Teknikleri, teorik bilgilerin ardından yara kapama teknikleri ile ilgili seçilmiş video önerileriyle tamamlandı.

Göz Acilleri ve Göz Ultrasonografisi Asistan Dr. Tuncay Aslan tarafından anlatıldı. Göz Ultrasonografisi hakkında da bilgiler verilen sunumda, acil servise en sık başvuru nedeni olan göz ile ilgili aciller hakkında önemli noktaları öne çıkarıldı.

Covid-19 yaşamımıza aniden girdi ve köklü değişiklikler yarattı. Akademik eğitimin online platform kullanılarak gerçekleştirilmesi, herkes evinden bağlansa da bir sınıf canlılığının ve neşesinin yaşanmasının önüne geçemedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.