11 Aralık 2023

Bir Hafta Daha Geride Kaldı…

0

Bu hafta yapılan derslerimizde, Uzm. Dr. Gökhan Aksel’in yönetimi ile Kan Gazı Okumayı pekiştirdik, Uzm. Dr. H. Şeyma Akça ve Dr. Mehmet M. İslam’ ın sunumları ile Sıvı – Elektrolit Bozuklukları – Acil Yaklaşımını, Tiroid Acillerini dinledik. Dr. Hayrullah Yönak ve Dr. Ümre Keskin arkadaşlarımızın sunumu ile Pecha Kucha, Dr. Mine Kayacı Yıldız & Dr. Bensu Pişirici ile Lehte – Alehte atışmalarında Akut inmede MRG gerekliliğini enine boyuna tartıştık…   Teorik, Pratik ve farklı eğitim teknikleri ile yetinmeyip, vaka saatleri ile ayırıcı tanı ve farklı düşünmeye çalıştık…..

Haftanın kapanışını ise, ailemize Azerbaycan’dan katılan Dr. Murad Yunusov’ un ‘ad günü‘nü kutlayarak yaptık. Ümraniye Acil Ailesi olarak kendisine bir kez daha; huzurlu, mutlu ,başarılı bir ömür diliyoruz.

Önümüzdeki haftanın programına gelince, 18.04.2016 Salı Günü;

Baş Dönmesi ile Gelen Hastaya Yaklaşım – Dr. Hayrullah Yönak

Akut İnme & GİA : Acil Servis Yönetimi – Uzm. Dr. Kamil Kokulu

Baş ağrısına Genel Yaklaşım – Dr. Büşra İhtiyar

Nöbet Hastası ve Status Epilepticus – Uzm. Dr. Hamide Alp

Salı günü yapılacak olan bu eğitimler haricinde  bu hafta; sabah vakaları, Journal Club etkinlikleri ve yeni başlayan asistanlara yönelik düzenlediğimiz 3 tam gün sürecek olan ÜSTAT Oryantasyon Kursu da programımızda yer alacak…

Kısaca eğitimden zengin, yoğun bir hafta bizi bekliyor… 🙂

17951558_834358133395528_4922375389491195492_n

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.