29 Mayıs 2024

Kliniğimiz, gururla sunar… ACİL TIP // Tanı Ve Tedavi Kitabı

0

Geçtiğimiz yıllar boyunca önemli başarılara imza atan kliniğimizden, yeni bir başarı hikayesi daha doğduğunu büyük bir memnuniyetle duyurmak isteriz.

Dünya da hatırı sayılır bir okuyucu ve takipçi kitlesine sahip Michael Cadogan ve Anthony Brown’un kaleminden çıkan – ACİL TIP – Tanı ve Tedavi kitabını sadece ve sadece kliniğimiz hekimlerinin katkısı ile çevirmiş durumdayız.

İçinde bulunduğumuz ekim ayı içinde basımı tamamlanan Ankara NOBEL TIP Kitabevi tarafından dağıtıma başlanan ve Klinik İdari ve Eğitim Sorumlumuz Sayın Doç. Dr. Serkan Emre Eroğlu ve Öğretim üyemiz Sayın Doç. Dr. Gökhan Aksel tarafından çeviri editörlüğü yapılan bu kitabın başta Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarınca olmak üzere Acil Tıp yönetimine ilgi duyan tüm okuyucularımızca keyifle okunacağından eminiz.

Kapsadığı alan itibariyle belki de en geniş konu dağılımına sahip olan Acil Tıp uzmanlık alanının tamamına hitap eden başucu kitabı oluşturmanın oldukça güç olduğu gerçeği düşünüldüğünde, ihtiyaç olan en fazla konu başlığı ve içeriğini dahil ederken okuma kolaylığı ve pratiklik açısından en optimum şekilde özetlenmiş olan bu kitabın başta acil tıp uzmanları ile araştırma görevlileri ve acil serviste çalışan diğer doktorlar olmak üzere tüm doktorlar için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz.

Kitabın çevirisinde emeği geçen Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acil Tıp Kliniği’nde çalışan acil tıp uzman ve araştırma görevlisi doktorlarımıza teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.