29 Mayıs 2024

Yeni Akademik Yılımız Hayırlı Olsun

0

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği 2021-2022 akademik yılı bugün yapılan derslerle başladı. Kliniğimizin eğitim sorumlusu Doç. Dr. Serkan Emre Eroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan akademik yılın ilk oturumunda katılımcılara, önce Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği’nin ilkeleri ve değerleri hakkında bilgi verildi. Kliniğimize yeni katılan hekimlere, acil tıbbın değişen ve gelişen yüzü Ümraniye Acil tanıtıldı.

Her sene tema ve yöntem yönünden yenilenen ders programı, bu sene de sürprizler ve yenilikler içermektedir. Yeni başladığımız akademik yılda daha katılımcı, hem dinleyen hem aktaran açısından daha aktif yöntemlerin uygulanacağı oturumlar konusunda bilgiler verildi.

Ümraniye Acil Tıp Kliniği olarak, kanıta dayalı tıp çerçevesinde güncel bilgilerin kılavuzluğunda, yenilikçi ve cesur yöntemlerle yapılması planlanan akademik toplantıların hedefleri paylaşıldı.

Kahoot uygulamasıyla ilk derslerin ön değerlendirmesi yapıldı.

İlk üç katılımcıya klinik logolu sırt çantalarının hediye edildiği Kahoot uygulamasıyla yapılan yarışmada, temel yaşam desteği konuları, neşeli bir ortamda yarışmacı bir atmosferde gözden geçirildi. Kahoot quiz’inde dereceye girenlerine ödülleri verildi.

Kısa ama uyarıcı sunumlarla Ottawa ayak bileği ve diz kuralları yeniden incelendi. Katılımcıların soru ve cevaplarla katıldığı oturumda, en çok başvuru nedeni olan travma durumlarında ne zaman grafi istenmemesi gerektiği konusunda kanıta dayalı bilgilerin tekrar edildiği bir oturum gerçekleştirildi. Ardından Temel Yaşam Desteği konusu son kılavuzlar doğrultusunda gözden geçirildi.

Kutlama pastasının kesilmesinin ardından eğitime devam edildi.

Kliniğimize yeni katılan asistanlara kliniğimiz logosunun bulunduğu çantalar takdim edildi.

Geleneksel olarak yerleşmiş uygulamamız doğrultusunda yeni doğum yapan ve kısa bir süre sonra da uzmanlık sınavına girecek olan Dr. Selma Adıgüzel’e tüm kliniğimizin ortak iyi dileklerinin sembolü olarak altın hediyesi sunuldu.

Tüm kliniğimizin birliğinin sembolü ortak resim çekilmesiyle oturumumuz sonlandırıldı.

Ümraniye Acil Tıp Kliniği’nin 2021-2022 akademik öğretim yılı hayırlı olsun.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.