17 Nisan 2024

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

0

Mübarek kelimesinin Türk Dil Kurumu Sözlüğü’ndeki anlamlarından ilki “kutlu, kutsal” demek. İkinci anlamı yine bir sıfat: Uğurlu. “Bunlar senin mübarek elini öpmeye geldiler.” cümlesindeki elin uğurlu olduğunu anlattığı gibi. Üçüncü anlamı: Çok saygı duyulan. “Mübarek yüzlü ihtiyar” cümlesinde bu anlamda kullanılmış. Dördüncü anlamı ise verimli, bereketli demek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de başarılı bir şekilde mücadele etmekte olduğumuz salgın sürecinin önemli bir aşamasına denk gelen kutsal Ramazan Bayramının; alınan tedbirlerle, şimdiye kadar olduğu gibi yine azami dikkat gösterilerek, ülkemizin tüm sağlık personelinin saygın mücadelesinin desteklendiği bir dönem olmasını, salgınla mücadelede ülkemizin göstermiş olduğu başarının daha da artması yönünde uğurlu gelmesini, ülkemizin ekonomik olarak daha verimli ve bereketli günlerinin habercisi olmasını ve bu sayede “mübarek” kelimesinin tüm anlamlarının yaşandığı bir bayram olmasını temenni ediyoruz.

Ümraniye Acil Tıp ailesi olarak Ramazan Bayramınızı kutlar, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte, uğurlu, verimli, bereketli geçmesini dileriz.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.