15 Haziran 2024

Sürecin Mağdurları Sadece Bizler Değiliz!

0

Acil servislerin rutini haline gelen sözlü ve fiziki şiddet bizleri virüsle ön cephede savaşırken her gün biraz daha yaralıyor.

Tek amacımız hastalarımızı iyileştirmek, onları giderek artan hasta yoğunluğu içinde ihtiyacı olan tedaviyi sağlamak. Tabi bu arada da hastalanmamak ve mümkünse ölmemek.

En çok ihtiyacı olana en önce ulaşmaya çalışarak hastalarımızı hayatta tutmaya çalışırken yaşadığımız iletişim problemi sonucunda ‘beyaz kod’ vererek hukuki süreci başlatmak zorunda kalıyoruz.

Fakat pandemi sürecinin mağdurları sadece bizler değiliz. Ekonomik yetersizlikler, sokağa çıkma yasaklarından dolayı gelir kaynaklarının azalması gibi çeşitli nedenlerden dolayı sürecin en masumları olan hayvan dostlarımız zor durumdalar.

Yaşadığımız talihsiz olay sonucunda, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde beyaz kod bildirimi yapmak zorunda kaldığımız hasta ile daha sonrasında kendi talebiyle uzlaşma sağladık. Yedikule Hayvan Barınağı’na yavru köpek maması temini talep ettik.

Böylelikle hem hayvan dostlarımızın zor durumuna bir ses olmayı, hem de acillerde verdiğimiz mücadeleyi anlatmayı diledik.

Hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızın anısına…

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Acil Tıp Asistanı

Dr. Burcu Yılmaz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.